רוצים לקבל יעוץ חינם?
התקשרו כעת ללא התחייבות
קיץ 2012 תורכיה אאוט / קלבריה אין

קיץ 2012 תורכיה אאוט / קלבריה אין

באפריל השנה נחתם הסכם להשקתו של קו תעופה ישיר בין ישראל לקלבריה, איטליה
אפריל 2012 נחתם הסכם להפעלת טיסות שכר ישירות ישראל- קלבריה.  ההסכם נחתם בין תאגיד התיירות Librerty שמרכזו באוסטריה לממשלת מחוז קלבריה שבדרום איטליה בשיתוף פעולה עם החברה הציבורית "קשרי תעופה" אשר תפעיל את  קו התעופה הישיר.
מחוז קלבריה המצוי בדרום איטליה מונה כ- 2 מיליון תושבים בשטח של כ- 15 אלף קמ"ר של, פארקים לאומיים, חופי רחצה מדהימים ביופיים עם חול בדומה לישראל, מרינות ליאכטות ץעיירות ציוריות ואפילו יערות מושלגים (הכוללים אתרי סקי בחורף).
תחילת הקשר נוצר כאשר אחד מראשי המחוז פנה לעו"ד גדיאל בלושטיין, שיוביל את ההתקשרות העסקית והחוזית. עו"ד בלושטיין שמייצג את תאגיד Liberty בכל העולם (המדובר ב- 45 נציגויות במדינות שונות), והוא בעל ניסיון רב בהיבטים המשפטיים והארגוניים של מערכי שיווק ליציאה לחו"ל והקים את לשכת המסחר ישראל- אוסטריה, פיתח את מארג הקשרים העסקיים עם ממשלת המחוז והוביל את חתימת ההסכם לפרויקט. 
ייאמר כי עו"ד בלושטיין הוא זה שסלל את הדרך לטיסות הישירות למלטה (המצויה במרחק קצר מקלבריה) לפני כשנתיים. קו תעופה זה נחל הצלחה גדולה ועד עתה ביקרו באי עשרות אלפי ישראלים בנופשונים וטיולים, ואף הוא פועל בשיתוף פעולה עם תאגיד Liberty. ההערכה היא כי גם לקלבריה יטוסו ישראלים בפחות בהיקף דומה וכי בטווח הארוך שני יעדים אלו (קלבריה ומלטה) ביחד עם סיציליה, יהוו את התחליף הנכון, היציב האיכותי ובמחירים סבירים לתיירות הנופש שבעבר פנתה ליעדים בטורקיה. 
קלבריה היא יעד נופש פוטנציאלי עבור הישראלים שכן מדובר בחבל ארץ יפהפה, בעל מזג אויר דומה לישראל, בעל רצועת חוף חולית מדהימה ובתולית, יין משובח, מטבח אותנטי איכותי ואטרקציות תיירותיות, הכל במרחק שעתיים טיסה מישראל.
מחירי המלונות והשירותים התיירותיים בקלבריה נמוכים, ובמסגרת הסכם שיתוף הפעולה, הממשל המקומי ובתי המלון פועלים על מנת להציע מחירים אטרקטיבים ותחרותיים לישראלים.
כיום לא קיימת תיירות פעילה בין ישראל וקלבריה, למעט כמה מאות צליינים המגיעים לישראל דרך רומא.
פתיחת הקו תאפשר כעת לאלפי צליינים לעשות דרכם ישירות מקלבריה לארץ הקודש בטיסות שכר.
לדברי עו"ד בלושטיין, ממשלת איטליה נותנת עדיפות גדולה לפיתוח המחוז ומעניקה לו מענקים ותקציבים יוצאי דופן.
מעבר לכל אלה, מחוז קלבריה הוא בעל פוטנציאל אדיר לישראל, לא רק בשל האהדה לישראל (בתוקף היותם קתולים אדוקים) אלא גם בשל העובדה שניתן לשתף פעולה בתחומים רבים נוספים כגון, בתחום המזון.
עו"ד בלושטיין אומר כי מאז נפתח הקו הישיר למלטה, טסו אליה כ- 40 אלף איש ולדעתו גם במקרה הזה ישגשג הקו לקלבריה.